ZOO plná zvířecích tváří

@ZOO Olomouc
  • #Social

Když milujete zvířátka i reklamu, je zoologická zahrada jako klient splněným snem. A když ještě k tomu patří mezi úplně první klienty nové pobočky, radost je o to větší. Prohlédněte si naši spolupráci se ZOO Olomouc.

Kdo je klientem:

Název „ZOO Olomouc“ mluví vlastně sám za sebe, takže netřeba více vysvětlovat. Ačkoliv se na území České republiky nachází celkem 28 zoologických zahrad, ZOO Olomouc se určitě řadí mezi ty nejzajímavější, a to především proto, že dokázala získat a postarat se i o živočišné druhy, které v jiných českých ZOO neuvidíte.

Specializuje se převážně na africké kopytníky, žirafy, severskou faunu, je zde také žraločí akvárium, ale najdete tu například i takové unikáty jako je panda červená. Ne nadarmo se o této zoologické zahradě mluví jako o jedné z nejkrásnějších v celé republice. Pod to se bez váhaní podepíšeme. 😉

Na čem spolupracujeme:

ZOO Olomouc patří mezi první klienty, o které se začala starat olomoucká pobočka naši reklamní agentury. Už první setkání naznačovalo, že si budeme rozumět. Na klientské straně totiž stojí lidé, kteří milují zvířata a zároveň ví, že pokud chtějí, aby se na tato zvířata lidi přišli podívat, musí je náležitě odprezentovat.

V první fázi spolupráce jsme se dohodli na komunikaci prostřednictvím sociálních sítí s možností placené propagace cross platform. Příspěvky jsme tedy propagovali na Facebooku a Instagramu.

Strategie komunikace:

Už na začátku bylo úplně jasné, že pokud chceme ZOO dobře prezentovat, potřebujeme vyzdvihnout různé druhy zvířat – a na to potřebujeme především kvalitní fotografie.

Ilustračním vizuálům jsme se do velké míry snažili vyhnout. Chtěli jsme, aby se na fotkách objevila přesně ta zvířata, která lidé potkají i v ZOO.

Cílová skupina je sice poměrně široká, ale identifikovali jsme si v rámci ní aspoň základní primární skupinu (rodiče s dětmi) a sekundární skupinu (milovníci zvířat). Jistě si pomyslíte, že milovníci zvířat přece nemají v oblibě ZOO, ale opak je pravdou – pokud se o zvířata opravdu dobře staráte a umíte to i přiměřeným způsobem vykomunikovat. Proto bylo jedním z komunikačních pilířů i vytváření povědomí o tom, že nám na našich zvířátkách záleží. 🐫

Když ZOO Olomouc pomáhá umělá inteligence:

Zvířátka jsou úžasná stvoření. Mají však svojí povahu a ne vždy jsou schopné udělat to, co bychom od nich zrovna potřebovali. Zatoužili jsme však po tom, aby v komunikaci mohla vystupovat více napřímo. V době, kdy jsme komunikaci rozbíhali, nastal velký boom ve využívání umělé inteligence na tvorbu vysoce kvalitních obrázků a proto jsme se rozhodli, že tyto možnosti spojíme se zvířaty, které obývají ZOO Olomouc.

Pro některé eventové příspěvky jsme se snažili vytvořit vizuály, které spojovaly oblíbená zvířata z naší ZOO s konkrétními předměty či místy a tak vznikly milé grafiky, které doplnil vhodně zvolený copywriting. Tak vznikl například velikonoční post se surikatami nebo žirafa, která zve čtenáře na „čarodějnickou konferenci“. 🦒

Díky umělé inteligenci nebylo nutné stresovat živá zvířata novými předměty a focením. No a musíte uznat, že naší žirafě klobouk velice sluší. 😉