Resort, který má (úplně) všechno

@Rezort Apartmány Hrabovo
  • #Web
  • #Social
Recenze, které pravidelně dostává od svých návštěvníků tento liptovský resort, by mu mohli závidět i nejluxusnější slovenské hotely. My jsme se měli postarat o to, aby se o tom vědělo v každém koutě Slovenska. 

Resort Apartmány Hrabovo je takovým malým úkazem. Umístnění v srdci panenské přírody Velké Fatry, nedaleko města, uprostřed lesa, s vlastním jezerem, lyžařským svahem, vlastním wellness s vířivkou… nežertujeme, toto všechno je tam. Tento resort je srdcovou záležitostí zejména pro rodiny z celého Slovenska, které se tam rok co rok vracejí a nechávají (nejen) na sociálních sítích pochvalné komentáře.

Každý dobrý projekt však z času na čas potřebuje „refresh“ – a ani tu to nebylo jinak. Komunikaci na sociálních sítích jsme nastavili tak, aby byla pro diváky lehko zapamatovatelná a svěží.

Klienta oslovila natolik, že se rozhodl investovat do webu, který se bude nést v duchu této komunikace. A my jsme se do něj pustili.

Web: jednoduše to, čím jsme výjimeční

Když jste resort s takovým okolím a možnostmi, nejsou potřeba žádné sálodlouhé brainstormingy. Jde se po podstatě. Potřebujete web, který je rychlý, má jednoduché uživatelské prostředí a dominantní místo v něm mají kvalitní vizuály. Do resortu jsme proto poslali našeho fotografa, aby z tohoto místa vytěžil, co se dá.

Mezitím jsme vytvořili základy pro web – protože ubytovací zařízení patří mezi naše časté klienty, nebyl to velký problém. Jsme připravení i na tvorbu rezervačního systému, v tomto případě však chtěl klient implementovat jiné řešení, a tak jsme hotový dyzajn naprogramovali a samotné spárovaní s rezervačním systémem uskutečnila jiná společnost.

Jistě jste si sami při prohlídce tohoto webu uvědomili, že kvalitní vizuální materiály (fotky, videa) jsou tahounem přitažlivosti celého webu. Je to věc, která brzdí mnoho podnikatelů, protože investice do profesionálního fotografa není nejlevnější. Když si však web představíte s fotografiemi z mobilu či dokonce z fotobanky, web ztratí 80 % svého cvengu. Jestli si brousíte zuby na nový web, myslete na to.

apartmanyhrabovo.com

Komunikace: celé Slovensko na jednom místě

Tvorba komunikační strategie a obsahu pro sociální sítě je někdy fuška. Když například nemáte pěkné místa, které byste ukázali, či příjemný interiér anebo recenze spokojených lidí, nejednomu social media managerovi vyběhnou na čele krůpěje potu.

Tehdy je tvorba celé marketingové komunikační strategie postavená na hledaní správného insightu. Toto však rozhodně není ten případ.

Resort Apartmány Hrabovo už celé roky navštěvují lidé, kteří v něm byli spokojení, a často i opakovaně píšou spokojené recenze. Interiér odpovídá době a najdete v něm vše, co potřebujete. A okolí – to je samostatná kapitola. Když je teda k dispozici dostatek materiálu, nepotřebujete znovu vynalézt kolo. Stačí se držet věcí, které jsou nespornými výhodami resortu a obsah se takříkajíc připravuje sám. Hrady, památky, skanzeny, národní parky… všechno, co jen chcete.

Samostatnou kategorií je vizualita a wording – teda to, jak budou vypadat příspěvky a jak naformulujeme komunikaci s cílovou skupinou tak, aby nepůsobila uměle. Rozhodli jsme se jít minimalistickou cestou. Grafiku jsme doplnili o hnědou barvu z loga a o zbytek se mají vždy postarat prvotřídní vizuály nafocené profesionálním fotografem. Klient nám po několika letech spolupráce vyšel vstříc i souhlasem na nafocení nového balíku fotek, díky kterému vypadá vizuál opět svěžejší – a interakcí je víc. Na otázky či pochvaly v komentářích pravidelně odpovídáme – a někdy i v polském či maďarském jazyce.