Sympatický web pro smysluplný neziskový projekt

@Spolu Bližšie
  • #Web
  • #SEO
Občanské sdružení Expression OZ registrujeme již dlouhou dobu. Jeho členové tvoří smysluplné aktivity a pomáhají mladým lidem najít svoji tvář. My jsme jim pomohli vytvořit web pro projekt Spolu Bližšie, který odprezentuje jejich práci - a stihli jsme to za rekordní dobu.

Mladí, pro které nic není problémem 👌

Chcete-li vědět, jak se dělá kvalitní práce s mládeží, zkuste zabloudit do Spišskej Belej. Toto nenápadné městečko ukrývá partu lidí, kteří si řekli, že hospody v jejich městě potřebují nějakou zdravější alternativu, kterou by si mladí lidé mohli vybrat. Začali tedy spolupracovat s městem a starou barabiznu uprostřed města předělali na fungující klub pro mládež. Později začali psát projekty ve větším, díky čemuž nedávno otevřely další patro v budově – tentokrát prostor pro semináře a konference.

Takové skvělé portfolio je však třeba patřičně odprezentovat – proto na tvorbu webu oslovili nás. Zadání bylo jasné: ať je to pěkné, moderní, obsažné a… ať se to stihne do konference, která je za tři týdny. „To se dá, že?“ Jasně!

Počkat, do kdy? 👂

Sežeňme podklady a pojďme to nasekat 🪓

Výhodou práce na projektech s aktivisty a dobrovolníky je, že máte k dispozici miniarmádu lidí, kteří vědí, co je zodpovědnost. Pokud se s nimi domluvíte na tom, že do pěti dnů potřebujete alespoň syrové texty pro web, budete je mít. Jsou skvělí! 💪

Na nás zůstal úkol navrhnout informační architekturu, vysledovat si projektovou dokumentaci a povinné brandové položky, zeditovat texty copywriterem, připravit jednotlivé podstránky a naplnit je, upravit SEO – jednoduše chuťovky. 🍇

Jako bonus jsme překlopili některé články ze staršího webu, vytvořili jazykovou mutaci a připojili feedy pro FB stránky, takže se příspěvky zobrazují přímo na hlavní stránce. Zároveň jsme si museli dát pozor, aby byl systém dobře vyladěný a abychom ho zbytečně nepřekombinovali, protože spravovat si jej budou dobrovolníci – musí se v něm proto umět vyznat.

Hotovo, web může jít ven. 👉🚪 Konečný čas pod tři týdny? Splněno! ✅